Bali jest indonezyjską wyspą i jednym z najbardziej rozpoznawalnych i najpopularniejszych na świecie kierunków turystycznych. Około 80 % zagranicznych turystów odwiedzających Indonezję przyjeżdża również na Bali. Wyspa Bali ma około 145km długości, 80km szerokości i mieszka tu 4 milionów Balijczyków. Bali ma fascynującą kulturę, tropikalną przyrodę, ciepły klimat, przyjaźnie nastawionych mieszkańców, pyszne jedzenie i jest przy tym nie droga. Bali słynie z przepięknych plaż, lasów tropikalnych oraz wielu świątyń.

Żadna inna indonezyjska wyspa nie ma tak wielu atrakcji turystycznych jak Bali. Najpiękniejsze miejsca na Bali znajdują się z dala od kurortów turystycznych, a należą do nich wulkany, jeziora, pola ryżowe, dżungla, wodospady i świątynie. Najbardziej rozwiniętym turystycznie regionem jest południowa część wyspy Bali z głównym miastem Denpasar i to tu znajdują się główne kurorty takie jak Sanur, Kuta, Nusa Dua, Seminyak, Legian. W tej części Bali znajduje się wiele barów, restauracji i sklepów. Bali słynie z intensywnego życia nocnego.

Osoby lubiące złociste plaże, wybierają regiony Kuta lub Sanur z licznymi barami i knajpkami stanowi raj dla imprezowiczów. Sanur jest też miejscem gdzie znajduje się najwięcej centrów nurkowych oferujących nurkowanie na Bali. Na południowyk krańcu wyspy Bali leży Uluwatu. To jedno z ulubionych miejsc surferów na Bali. Plaż tutaj nie ma ale klify Uluwatu zapierają dech w piersiach. Dobrym pomysłem na wakacje jest połączenie pobytu na Bali z wycieczką fakultatywną lna sąsiednie wyspy, np. Jawę, Lombok czy Komodo. 

Bali

Bali Indonezja

WYSPA BALI

Nurkowanie Bali

 

nurkowanie Bali
 centrum nurkowe Bali
 Bali nurkowanie
 kursy nurkowania Bali
bali
 Bali nurkowanie
nurkowanie Bali ceny
nurkowanie nurkowanie Bali Bali Bali mapa